piątek, 18 stycznia 2013

Czy opłaca się samemu montować filtry do wody?

Montaż instalacji filtrującej może stanowić dla wielu ludzi problem. Przede wszystkim, bez analizy wody i profesjonalnego podejścia do sprawy, nasze starania mogą zakończyć się porażką. Nie każdy jest chętny, by korzystać z usług firmy zewnętrznej. Wiele osób woli wydać zaoszczędzone pieniądze na lepsze filtry i stara się zaplanować instalację na własną rękę. W internecie można znaleźć wiele gotowych schematów z instalacjami wodnymi. W razie problemów można skorzystać z porad "fachowców" na forach internetowych.


Rozwój technologii sprawił, że filtry wody można znaleźć chociażby w sklepach internetowych. Asortyment produktów filtracyjnych jest bardzo duży. Co może w takim razie stanowić problem w samodzielnej instalacji?

Przedsiębiorstwa zajmujące się tematyką uzdatniania posiadają profesjonalne mierniki chemiczne, które są kluczowe w procesie wybierania filtrów. Schemat instalacji zależy od jakości wody. W zależności od zawartości danych pierwiastków chemicznych lub zanieczyszczeń mechanicznych - dobierane są konkretne urządzenia, media filtracyjne i stacje uzdatniające. Wzorowanie się na schematach uniwersalnych bywa błędne. Gdy żyła wodna obok domu jest dobra, można zastosować filtr Atlas Filtri, który oczyści wodę z drobnych zanieczyszczeń i ciał obcych. W innej sytuacji może się okazać, że jakość wody jest bardzo zła i zmusi nas to do zastosowania kolumn filtrujących, które dogłębnie oczyszczą wodę. Czasami przed dojściem do urządzeń głównych, musi zostać dotleniona w specjalnych zbiornikach przeponowych.

Jak widać, wynajęcie firmy zewnętrznej do zaplanowania lub zainstalowania urządzeń filtracyjnych w domu, jest konieczne. Bez mierników i dogłębnej analizy wody, nie można ocenić jakie związki i w jakim stężeniu znajdują się w wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz